1. NH BRNO - národní házená v Brně

Hlavní partneři

Kiss MF DNES

Média

česká televize Rovnost

Obléká nás

Joma
Archiv > 2021/2022 >

Články

ZHP mladší žáci - 1. kolo
21.11.2021, Radim  

ZHP JMO mladší žáci - 1. kolo

V sobotu 20. listopadu jsme se v 1. kole zimního halového poháru mladších žaků v Humpolci utkali se 6 soupeři. Tým jel na turnaj oslaben o několik klíčových hráčů, kteří bohužel onemocněli a nemohli být součástí týmu, z tohoto důvodu museli trenéři pozměnit sestavu za účelem zisku co nejvíce možných bodů. Světe div se i přes to, že jeden z obránců byl poprvé na tréninku ve středu a náš kapitán se z pozice obránce přesunul do pozice útočníka jsme získali téměř všechny body a skončili po turnaji prozatím na první místě. Jak je to možné? Kluci předvedli parádní bojovný výkon od prvního zápasu až po ten poslední a jejich vítězná mentalita, jim vlastně ani nedovolila prohrát. Soupiska byla rozšířena, o jíž zmíněného Štěpána a malého Kubu. Kubík odehrál bohužel pouze pár minut, ale i přeš to bojoval o každý balon a byli jsme z jeho výkonu potěšení. Štěpán odehrál celý turnaj a rád bych ho tu veřejně pochválil a zařadil jej mezi nejlepší hráče. Dále bych chtěl vyzdvihnout i celý útok, který i přeš ne úplně perfektní úspěšnost střelby bojovali o každý balon, trest a vlastně některé góly dotlačili i očima. Zároveň bych chtěl pochválit i celou obranu, která se zápas od zápasu zlepšovala a když to shrnu předvedli velice dobrý výkon, který byl podepsán i skvělým Štěpánem v bráně.

První zápas byl proti Chropyni, a i přes to, že to bylo od začátku po konec drama, tak se nám podařilo zápas i s trochou štěstí zvítězit a získat tak body hned v prvním zápase.

Proti Ostopovicím jsme taktéž hráli vyrovnaný zápas, který jsme mohli i 15 sekund před koncem vyhrát, ale zároveň i 5 sekund před koncem prohrát, nakonec jsme získali zaslouženou remízu.

Třetí zápas s Jihlavou měla být téměř jistota, bohužel se chlapcům vůbec střelecky nedařilo a bylo to drama až do konce, ale chtěl bych pochválit i Jihlavu, která předvedla sympatický výkon a vůbec nám to neulehčila.

Další zápas byl proti Humpolci, kde krom nás asi nikdo nevěřil, že bychom v naší sestavě mohli Humpolec porazit, ale kluci předvedli jeden z jejich nejlepších výkonů a s trochou dramatu, ale s dobře dohraným koncem jsme zvítězili 5:4.

Předposlední zápas proti Drakenu byl pro nás poměrně pohodový zápas, alespoň oproti těm ostatním a kluci i trochu s vyšším rozdílem branek zvítězili.

Poslední zápas s Vracovem byl opět boj, který ale naštěstí jsme dokázali vyhrát a získat tak i ty poslední cenné body do 2. kola turnaje, který se koná 6.2.2022.

Ještě jednou bych chtěl za celé trenérské trio všem osmi klukům poděkovat za skvělý bojovný výkon!!!

 

Sestava: Štěpán Konečný - Lukáš Kandus, Radim Dokoupil, Štěpán Daněk, Jakub Musil - Rostislav Novotný (5), David Gazda (17), Antonín Horák (5) / Radim Rozlílek a Martin Pavlok

Foto:

 

Zimní turnaj mladších žáků
12.11.2021, Méďa  

Přátelský turnaj mladších žáků

V sobotu se v naší nafukovací hale uskutečnil přípravný turnaj mladších žáků, kterého se naše družstvo také zúčastnilo.

Trenérská dvojice Martin s Radimem se turnaje zúčastnit nemohli, tak je v roli trenérů nahradili Méďa s Kubou. K dispozici měli sedm statečných, protože nás postihla drobná marodka, ale jak vždycky říkám, na naši krásnou házenou stačí 7 lidí a trenér (a někdy ani ten trenér není potřeba).

Sestava: Štěpán Konečný - David Gazda (K), Radim Dokoupil, Lukáš Kandus - Dalibor Doležal (19), Matyáš Kandus (2), Rostislav Novotný (6) / trenér Méďa s asistentem Kubou

Pojďme se stručně podívat na průběh jednotlivých zápasů.

1. 1.NH BRNO - TJ Sokol Ostopovice 6 : 5 ( 5 : 2 )

První zápas tohoto turnaje jsme ráno zahájili proti Ostopovicím. První poločas to vypadalo, že soupeře hladce porazíme. Naše trio v obraně se Štěpánem v bráně jim téměř nic nedovolili a v útoku jsme se dokázali 5-krát nemýlit. Stálo nás to hodně sil, ale s podporou rodičů na "tribunách" kluci bojovali ze všech sil. Druhý poločas už tak hezky nevypadal. Za celých patnáct minut se podařilo zakončit úspěšně střelbu pouze jednou Dalíkovi. Obrana naštěstí byla podobně úspěšná jako v první půli a bojovnost celého družstva nás přivedla k jednobrankovému vítězství.

2. TJ Jiskra Humpolec - 1.NH BRNO 6 : 6 ( 5 : 2 )

Naši kluci si jedno utkání odpočinuli a čekal nás soupeř z Vysočiny. Humpolec i v soutěži (stejně jako my) hraje mimo soutěž a i na tento turnaj přijel se staršími hráči. První poločas, co se týká skóre, dopadl stejně jako z našeho prvního zápasu, jen teda ne v náš prospěch. Velký problém nám nejvíce dělal humpolecký vysoký brankář, kterého se povedlo překonat pouze dvakrát Dalíkovi.
Do druhé půli soupeř poslal menšího brankáře, družstvo v poli ale zůstalo i tak mnohem vyšší než to naše. Kluci ale opět celý zápas bojovali o každý balón a díky vysokému nasazení a dobré motivaci trenéra Méďi se nám podařilo dotáhnout manko z prvního poločasu a z tohoto zápasu jsme si odnesli zasloužený bod za remízu.

3. TJ Sokol Vracov - 1.NH BRNO 2 : 9 ( 1 : 5 )

Tentokrát dvouzápasová přestávka drobné občerstvení a čekal nás soupeř z vinařské oblasti. Vracov se oproti zápasu z podzimní části výrazně zlepšil a pokyny trenéra zněli jasně, je potřeba předvést minimálně stejnou bojovnost, jako v předchozích utkání. Hned v úvodu vracovský útok zakončil své první snažení úspěšně střelenou brankou. Na toto jsme sice nedokázali první tři útoky odpovědět, ale naše obrana již pak soupeři celý první poločas nic nedovolila a v útoku kraloval Dalík, který úspěšně zakončil pětkrát. Poločas tak skončil s krásným čtyřbrankovým náskokem.
V druhé půli jsme až v desáté minutě nedokázali ubránit soupeře a obdrželi jsme druhou branku. V útoku se tentokrát podělili o vstřelné góly 50:50 Dalík s Rosťou. Chlapci opět celý zápas bojovali a díky tomu jsme si odnesli z tohoto zápasu krásnou výhru

4. 1.NH BRNO - Draken Brno 6 : 2 ( 5 : 1 )

Opět jednozápasová pauza a čekal nás poslední zápas tohoto turnaje. Proti brněnskému Drakenu jsme nastoupili s cílem vyhrát, abychom mohli vyhrát i celý turnaj a to se podařilo. Kluci opět bojovali. Občas neposlouchali to co po nich trenéři chtěli, občas se nedařilo, ale i v tomto zápase předvedli obrovskou bojovnost. Od brankáře, přes obranu a celý náš útok, kdy každý dokázal dát gól. Všem patří obrovská pochvala a poděkování. I všem rodičům a příbuzným, kteří přišli fandit patří poděkování. Přejeme klukům, ať se i dál stále zlepšují

Turnaj mladších žáků
6.11.2021, Méďa  

Rozpis turnaje mladších žáků pořádáný za finanční podrpory SNH

Termín: neděle 7. listopafu 2021
Místo: Nafukovací hala 1.NH BRNO
Rozpis:

9:30 1.NH BRNO - TJ Sokol Ostopovice
10:05 TJ Sokol Vracov - Draken Brno
10:40 TJ Jiskra Humpolec - 1.NH BRNO
11:15 TJ Sokol Ostopovice - TJ Sokol Vracov
11:50 Draken Brno - TJ Jiskra Humpolec
12:25 TJ Sokol Vracov - 1.NH BRNO
13:00 TJ Sokol Ostopovice - TJ Jiskra Humpolec
13:35 1.NH BRNO - Draken Brno
14:10 TJ Jiskra Humpolec - TJ Sokol Vracov
14:45 Draken Brno - TJ Sokol Ostopovice
       
15:20 Vyhlášení výsledků turnaje mladších žáků

 

Závěr podzimní části sezóny
31.10.2021, Méďa  

Poslední hrací víkend v podzimní části

2. liga muži 1.NH BRNO - TJ Sokol Dobruška 10 : 14 ( 7 : 8 )

V posledním kole podzimu jsme v sobotu 23. října přivítali soupeře z východních Čech. Nečekalo nás jednoduché utkání, protože Dobruška patří k nejlepším družstvům v této druholigové skupině. Cíl byl jasný, získat maximální počet bodů, protože z domácích utkání jsme bodovali pouze proti Chropyni v prvním kole. Povzbuzení třemi výhrami po sobě z předcházejících venkovních utkání se nám tento cíl nezdál až tak nedosažitelný.

Do utkání jsme nastoupili pouze s mužskými složkami a ne se všemi. Dorostenci nemohli anebo nechtěli ani jeden, chyběl nám marodící druhý brankář Jirka a v útoku věčně nezvěstný Matěj. I z těchto důvodů povolal trenér Méďa posilu ze starších hráčů Čudlu, což se v průběhu zápasu bohužel moc jako posila neprojevilo. Ale jsme rádi, že přijel tým podpořit a věříme, že příště, bude-li třeba, si přiveze s sebou i skvělou střeleckou formu.

Co napsat k průběhu zápasu. Ze začátku zápasu to nevypadalo pro obrany moc dobře a během prvních šesti minut padlo dohromady 6 branek, po třech na každé straně. Zbytek celého zápasu již  ale kralovaly obrany a u Dobrušky hlavně skvěle chytající brankář, se kterým si naši útočníci celý zápas nedovedli poradit. Od 18 minuty v první půli dali pouze ke konci zápasu jeden jediný gól a za celou druhou půli pouze tři střeli dokázali dostat za záda dobrušského brankáře. Pozitivní bylo, že jsme minimalizovali technické chyby, herně se nám vcelku dařilo soupeřovu obranu zdolat, ale střelecky to byl z celého podzimu nejhorší výkon. V obraně se klukům vcelku dařilo eliminovat soupeřovu hru, za což vděčí i skvěle chytajícímu Danovi.

Sestava: Daniel Winkler, Jiří Matějka - Jakub Kratochvíl, David Bárek - Radim Rozlílek (1), Tomáš Bárek (6), Jaroslav Kilian (1), Martin Pavlok (1), Tomáš Orel (0) a "veterán" Tomáš Ulrych (1)  / trenér M.n.h. Jan Musil

Děkujeme všem divákům za podporu a těšíme se, že se s vámi a to v hojnějším počtu budeme nadále potkávat v krásném řečkovickém areálu, kde budeme působit i celou zimu. V pátek jsme již druhou sezónu postavili nafukovací halu a pevně věříme, že v letošní sezóně ji narozdíl od té loňské i budeme moci využívat. Sledujte stránky, kde se dozvíte, co vše vás tu bude v průběhu následujíchc 5-ti měsíců čekat.

dorostenci 1.NH BRNO - SK Autonot Jihlava 21 : 27 ( 13 : 14 )

V neděli 24. října si zahráli svůj poslední zápas podzimu i naši dorostenci. Ani ti však neslavili úspěch a nezískali žádný bod. Bilance trenéra Médi tak skončila po víkendu 0:2 pro družstva soupeřů.

Pozitivní bylo, že jsme s Jihlavou dokázali až do 14. minuty druhé půli držet krok. Teprve tady nám nějak došly síly a soupeř s přehledem kontroloval konec zápasu. Nejvíce se v útoku prosazoval Dan, který však patří ještě celou tuto sezónu do starších žáků a měl za sebou dnes již jedno celé odehráné utkání za svou kategorii. Do útočné party tak doplnil Vojtu a Dominika, ale z těchto třech byl suveréně nejlepší. V zadních řadách nám opět chyběl Mirek v bráně, ikdyž utkání proti starším žákům již odchytal, ale protože měl sundanou sádru z ruky teprve třetí den, nechtěl ho Méďa do brány pustit. Opět tedy nastoupil neohroženě Jirka. Musíme mu být vděční, protože obrana jakoby celý zápas nebyla na hřišti. Jediný, komu se trochu dařilo byl Petr, ale jak se snažil hasit průšvihy ostatních a někdy zbytečně, tak poté chyběl na svém postu, což je i důsledek toho, že celý týden chyběl na tréninku. Celá obrana tak nechávala soupeři moc prostoru a ten to povětšinou úspěšně využil.

Průběh celého zápasu odráží přístup kluků k tréninkovým jednotkám, docházka je malá, kluci se téměř nesejdou na hřišti, což se pak projevuje na nesehranosti v zápasech a vytváření mnoha zbytečných chyb.

I tady bychom chtěli poděkovat všem fanouškům za podporu.

Sestava: Jiří Kuchovský - Petr Císař, Daniel Hanuška, starší žáci Matěj Kolísek a Vít Obdržálek - Vojtěch Musil (5), Dominik Pernica (4) a starší žák Daniel Doležal (12) /  trenér M.n.h. Jan Musil

"Dvojkolo" mladších žáků
19.10.2021, Radim  

TJ Jiskra Humpolec - 1.NH BRNO 10 : 9 ( 4 : 5 )
TJ Sokol Ostopovice - 1.NH BRNO 11 : 12 ( 7 : 7 )

O víkendu 9.–10. října měli mladší žáci své další zápasy sezóny. Naše soupiska byla obohacena o dalšího hráče, a tudíž nás již nebylo 7 ale 8. V sobotu chlapce čekal zápas v Humpolci, kde bohužel povrch hřiště nebyl ke sportu úplně vhodný, ale kluci se s tím statečně poprali. V první polovině 1. poločasu nás soupeř poměrně drtil a chlapci v útoku bohužel nebyli téměř schopní dát vysokému brankáři branku. To se však změnilo v 19 minutě kdy naši chlapci dokázali dokonce poločas otočit v náš prospěch. Ve druhém poločase to byl boj, který bohužel skončil naší porážkou 9:10, i přes to jsme viděli pěkný bojovný výkon.

Nedělní zápas v Ostopovicích byl velice podobný tomu sobotnímu s tím rozdílem, že nám již neutekl začátek zápasu a téměř celý zápas se tahal o jednu bránu. Viděli jsme oba poločasy krásnou a vyrovnanou házenou plnou emocí a bojovnosti. V závěrečné minutě, kdy trenéři byli nervově již na pokraji sil, přišla ztráta, která nás mohla připravit o vítězství, to se naštěstí nestalo a mohli jsme oslavovat naši první výhru 12:11.

Když bych pak shrnul oba zápasy, tak jsme viděli nespočet excelentních zákroků našeho brankáře Štěpána, mnoho pěkných akcí a střel našeho útoku a samozřejmě i velké množství skvěle vynesených a vybojovaných míčů naší obranné řady.

Sestava: Štěpán Konečný - David Gazda (K), Rostislav Novotný (2), Radim Dokoupil, Lukáš Kandus - Dalibor Doležal (17), Antonín Horák (2), Matyáš Kandus (1) / trenérské duo Radim Rozlílek a Martin Pavlok

Tři kola bez ztráty bodu
18.10.2021, Méďa  

TJ Pustějov - 1.NH BRNO 11 : 15 ( 4 : 6 )

V neděli naše muže čekalo další venovní utkání. Ráno jsme vyrazili na sever Moravy s jasným cílem sebrat domácímů Pustějovu všechny body.
Cíl se podařilo splnit a po náročném utkání jsme se radovali z krásné výhry.

Zápas nebyl jednoduchý. Pustějov má udělenou výjimku a zápas se odehrál na nepatrně kratším, ale výrazně užším hřišti než dovolují pravidla národní házené. Pro obranu to možná byla malá výhoda ale pro náš útok to znamenalo omezení ve stylu hry, na který jsme zvyklí. Naštěstí se s tím ale dokázali poprat na výbornou. Jednak jsme v tomto utkání měli nejméně technických chyb z celého podzimu a většina střel, která neskončíla v brance soupeře byla doprovázena fauly soupeře a tím pádem odměněna trestnými nebo pokutovými hody. Co musím vytknout, tak opět jsme hned první pokutový hod v podání Tomáše Bárka nedali, ale u dalších dvou trenér Méďa zariskoval a když se na hod nikdo necítil, povolal z lavičky dlouho nehrajícího Tomáše Orla. Rozhodnutí to naštěstí bylo správné, jednak si Oja věřil a u obou pokutových hodů, pokaždé proti jinému brankáři soupeře, se nemýlil.

V naší bráně opět kraloval náš Dan a díky tomu, že předvedl nemálo krásných zákroků a svým asi letos nejlepším výkonem, kdy jeho úspěšnost byla téměř 64%, za což musí poděkovat i skvěle hrající obranné trojicí Kuba, David a Jonáš, měl velký podíl natom, že jsme obdrželi pouze 11 branek.

Také by byla chyba nepochválit celý mančaft, protože konečně předvedli disciplinovaný výkon, až na drobounké zaváhání v nejvíce stresových situacích. Díky tomu jsme si vytvářeli postupný náskok i přes tvrdší průběh utkání ze strany soupeře, který ale narozdíl od nás své nervy na uzdě neudržel. O to víc naši chlapci dokázali ustát nelehké herní situace. I v tomto zápase se ke konci zápasu dostali na hřiště i naši dorostenci.

Všem děkuji za předvedený výkon a jak jsem již psal v minulém článku, všichni se těšíme a pevně věříme, že nadcházející víkend přinese další body pro naše družstva, tentokrát z domácího prostředí.

Tímto zveme všechny naše fanoušky do krásného řečkovického areálu jak v sobotu tak i v neděli.

Sestava: Daniel Winkler, Jiří Matějka - Jakub Kratochvíl, David Bárek, Jonáš Míček, dorostenci Jiří Kuchovský a ze střídačky podporující Daniel Hanuška - Radim Rozlílek (0), Tomáš Bárek (6), Jaroslav Kilian (4), Martin Pavlok (3), Tomáš Orel (2), dorostenci Vojtěch Musil (0) a Dominik Pernica (0) / trenér M.n.h. Jan Musil

Ligové "dvojkolo"
15.10.2021, Méďa  

   V uplynulém víkendu naše ligové muže čekali dva zápasy. Mužům se povedlo získat plný počet bodů. Pojďme se podívat na jednotlivá utkání

TJ Jiskra Humpolec - 1.NH BRNO 18 : 23 ( 10 : 11 )

V sobotu 9. října vyrazili naši muži nejprve na Vysočinu a po zápase našeho nejmladšího družstva se utkali s místním Humpolcem. Věděli jsme, že to nebude jednoduchý zápas, protože v Humpolci moc družstev nevyhrává a většinou si domácí pohlídají zisk bodů. Čekalo nás tam klasické počasí na Vysočině, bylo chladno a celé brankoviště na jedné straně pokryté klouzavým mechem. Připomínky ke kvalitě hřiště byly marné a tak jsme se pustili do boje o body. Začínali jsme s obranou na né přiliš přívětivé straně hřiště a celý poločas jsme měli problém se přizpůsobit povrchu. Naštěstí se dařilo asi poprvé v podzimní části soutěže našemu útoku a tak vyplynul poločasový výsledek jednobrankovým vedením našich mužů.
Do druhé půli jsme šli s jasnými instrukcemi udržet vedení a toto se nám v podstatě dařilo téměř celý zápas plnit. Ikdyž utkání to bylo vyrovnané a až v posledních deseti minutách se nám podařilo zvýšit náskok a tak jsme na posledních 7 minut mohli pustit na hřiště i střídačku až na Dominika, který si bohužel vzal nesprávné obutí.
Co vytknout v tomto zápase hráčům? Velký problém nám dělala velmi tvrdá hra soupeře, časté přerušování v prostřední třetině a několik rozehrávek jsme díky důsledné hře soupeře nedokázali správně provézt a zbytečně jsme ztráceli balóny. Je ale potřeba pochválit všechny za velikou bojovnost, kterou předváděli v celém zápase i přes několik chyb. Nevzdávali se při žádném boji o balón a díky tomu se jich několik podařilo soupeři vzít. V druhé půli se navíc museli ve svých hlavách vypořádat s velmi nepřátelskou a útočnou atmosférou místních fanoušků, kdy při oddychovém čase trenéra Méďi nám místní fanoušci přišli nadávat až skoro na hřiště, ale i s tím jsme se vypořádali a tak jsme byli všichni nadšení, že jsme si odvezli z Humpolce dva body za krásnou výhru.

Sobotní sestava: Daniel Winkler, Jiří Matějka - Jakub Kratochvíl, David Bárek, Jonáš Míček, dorostenci Jiří Kuchovský a Daniel Hanuška - Radim Rozlílek (4), Tomáš Bárek (12), Jaroslav Kilian (7), Martin Pavlok (0), dorostenci Vojtěch Musil (0) a Dominik Pernica (0) / trenér M.n.h. Jan Musil

TJ Sokol Ostopovice - 1.NH BRNO 21 : 24 ( 9 : 12 )

v neděli nás čekal druhý zápas a opět na hřišti soupeře, tentokrát v nedalekých Ostopovicích, kde něco málo přes dva roky působil Méďa jako hráč a trenér. Čekalo nás opět nelehké utkání, ale cíl byl jasný - opět posbírat maximum bodů. I tady předcházel ligovému utkání zápas našich mladších žáků a i tady jsme díky tomu měli své fanoušky.

Zápas začal pro nás podobně jako v Humpolci a od začátku jsme si drželi vedení, které jsme celý zápas nepustily. V zadních řadách nám dělal problém rychlý přechod útočné hry Ostopovických útočníků, ale už v první půli jsme si dokázali postupně vybojovat tříbrankové vedení, také díky několika pěkným brankářským zákrokům našeho Dana. Naše útočné trio Radim, Tomáš a Martin vcelku úspěšně zakončovali svou útočnou hru vstřelenou brankou a obraně se také povedlo několik pěkných akcí.
Do druhé půli jsme tak měli trochu lepší start něž v sobotním utkání. Bohužel nás však během tohoto poločasu postihla dvě nezaviněná zranění, jak soupeřového útočníka tak pak i našeho Martina, který už pak do zápasu bohužel nemohl zasáhnout. I díky tomu byla chvíli bouřlivější atmoséra v publiku a mezi hráči. I pan rozhodčí (dle mého názoru zbytečně, ale právo na to má) si musel povolat domácího pořadatele, ale vše dobře dopadlo. a podobně jako v sobotním zápase tak i v tomto se dostala ke konci na hřiště střídačka, jen možná o chvíli dříve než proti Humpolci a ani nám již nevadilo, že díky tomu zkoridoval soupeř celkový výsledek utkání. Cílem ale je, aby si všichni mohli v každém zápase zahrát a trenér Méďa je rád, že se to oba dva dny povedlo.

Dovolte mi ještě poděkovat všem divákům za bouřlivou atmosféru, kterou po celé utkání vytvořili. Hlavně nasim nejmladším hráčům, kteří nám fandily a i jejich rodičům, kterých se nemálo připojilo.

Nedělní sestava: Daniel Winkler, Jiří Matějka - Jakub Kratochvíl, David Bárek, Jonáš Míček, dorostenci Jiří Kuchovský a Daniel Hanuška - Radim Rozlílek (3), Tomáš Bárek (14), Jaroslav Kilian (4), Martin Pavlok (3) a dorostenec Vojtěch Musil (0) / trenér M.n.h. Jan Musil

Nyní čeká naši mládež volný víkend a naši muži navštíví v neděli opět hřiště soupeře, tentokrát vyrazíme více na sever a to do Pustějova.
Na domácím hřišti ukončíme letošní podzimní část soutěže předposlední říjnový víkend. V sobotu nejprve naši nejmladší přivítají Vracov a pak naši ligoví muži Dobrušku, která patří k těm těžším soupeřům. V neděli pak naše mládež přivíta v dopopledních hodinách soupeře z Jihlavy. Budeme rádi, když přivítáme co nejvíce fanoušků. Bufet s drobným občerstvením vám bude plně k dispozici.

Další domácí prohra
6.10.2021, Méďa  

1.NH BRNO - KNH Moravská Slávia Brno  17 : 22 ( 9 : 9 )

V neděli jsme se znovu ocitli v krásném areálu brněnských Řečkovic a opět proti rivalovi z Brna, tentokrát Moravské Slávii. Bohužel jsme již podruhé doma nedokázali uhrát ani bod.

Co k zápasu dodat. Chybí nám na hřišti více disciplíny a stejně jako proti Vítkovicím jsme se nedokázali prosadit střelecky. Jarek si bohužel neúspěšně zopakoval pokutový hod z minulého týdne a ani ostatním útočníkům se moc nedařilo. První poločas naše útočná hra zas tak špatná nebyla, ale bohužel v obraně nám dělal problémy jediný útočník, kdy ho sice dobře přerušoval ve hře na středu hrající David, ale náš soupeř toto pak dokázal využít k rozehrávce trestných hodů, se kterou si většinou naše obrana nedokázala poradit a buď skončila vstřelenou brankou za zády našeho Dana nebo dalším trestným hodem, tentokrát však z lepší pozice, kde se většinou soupeř již nemýlil. Do druhého poločasu jsme nastoupili s vyrovnaným skóre a odhodláním obrátit zápas v náš prospěch. To se ale od začátku nedařilo. Útok kromě střední třetiny druhé půli nebyl schopný zakončit úspěšnou střelbou a naše obrana dokázala eliminovat sotva polovinu akcí Moravské Slávie. V poslední pětiminutovce, kdy už nebylo moc šancí obrátit vývoj zápasu, pustil trenér Méďa na hřiště celou střídačku a tak se do zápasu dostalo všech 15 hráčů ze soupisky, včetně našich dorostenců.

Teď čekají naše ligové družstvo dva víkendy mimo naši domácí půdu a doma přivítáme až v neděli 23. října dalšího těžkého soupeře, tentokrát z východních Čech Dobrušku. Budeme se těšit, že nás přijdete podpořit a pevně věříme v bodový zisk.

Děkujeme všem fanouškům za podporu.

Sestava: Daniel Winkler, Jiří Matějka - Jakub Kratochvíl, David Bárek, Lukáš Zavřel, Jonáš Míček a dorostenci Petr Císař, Daniel Hanuška a Jiří Kuchovský - Tomáš Bárek (3), Radim Rozlílek (3), Jaroslav Kilián (5), Martin Pavlok (5), Matěj Písařík (0) a dorostenec Vojtěch Musil (1) / trenér M.n.h. Jan Musil

Turnaj dorostenců v Jihlavě
4.10.2021, Méďa  

1. vložený turnaj dorostenců v Jihlavě

Za sychravého počasí jsme s dorostenci vyrazili v sobotu ráno na vložený turnaj do Jihlavy. Jihomoravská oblastní komise se v letošním soutěžním ročníku rozhodla doplnit dlouhodobou soutěž vloženými turnaji, protože jsou přihlášená pouze 4 družstva, z toho dvě z Drakenu Brno, jejichž trenér postavil do soutěže jedno družstvo převážně ze starších žáků.

Bohužel trenéři měli pouze sedm chlapců, jako minulý týden na turnaji starších žáků, ale i tak jsme byli připravení jet si pro maximální bodový zisk. V Jihlavě nás čekalo po ránu standartní počasí na vysočině - žádné teplo, pod mrakem. Bohužel jak jsme zjistili hned po ránu a naši chlapci nás intenzivně přesvědčovali celý turnaj, trenéři byli jediní, kdo chtěli vyhrávat. Trenér Méďa měl mít k sobě dva mladé asistenty - Radima a Martina, ale jednoho jsme museli propustit z trenérské funkce a předat ho rozhodcovskému duu, Martin oblékl pro hráče neoblíbený dres a do ruky dostal zápisník a píšťálku.

Pojďme ale k jednotlivým zápasům vloženého turnaje:

Draken Brno "B" - 1.NH BRNO 8 : 12 ( 6 : 6 )

Turnaj jsme zahájili papírově nejhlehčím zápasem. Proti drakenským starším žákům. Naše sedmička nás však většinu zápasu intenzivně přesvědčovala o tom, že i starší žáci mohou být por náše dorostence veliký problém. Jestli byli chlapci po ránu rozespalí, nemohli se rozhýbat nebo se jim prostě jen nechtělo, to se asi už nikdy nedozvíme. Každopádně bylo hned od začátku vidět, že nám chybí kvalitní tréninková příprava, protože většinu tréninků chodí ani ne polovina družstva a jsou i jedinci, kteří trenéři potkají na tréninku sporadicky. Kromě přemotivované dvojice Vojta v útoku a Petr na obraně to nevypadalo moc slavně a až do 17 minuty druhého poločasu jsme nedokázali odskočit na více než o jednu branku. Navíc nám chyběl do brány Mirek, kterému minulý týden na turnaji zlomily prst na ruce. Brány se ujal již dřívě chytající Jirka a vypadalo to, že to bude jedno velké trápení. Naštěstí se koncem zápasu dostal do formy a i přes to, že v bráně dlouho nestál, tak celkově obdržených 8 branek nám bohatě stačilo na konečné vítězství 12:8. Hodně tomu také pomohlo, že Vojta v druhé polovině druhého poločasu seštěloval střeleckou mušku a z 12 daných branek bylo zásluhou 10 přípsáno jeho úspěšné střelbě. Ovšem těch zbytečných střel stálo mnoho nervů trenérskou dvojici Méďu s Radimem. Ale buďme rádi za tyto body.

Draken Brno "A" - 1.NH BRNO 16 : 11 ( 8 : 5 )

Hned po zápase s Béčkem nás čekalo drakenské Áčko. Výhodou pro nás bylo, že v ne příliš příznivém počasí jsme nastoupily zahřátí proti ztuhlému soupeři a tak narozdíl od klání na Kraví hoře to až do 15 minuty prvního poločasu vypadalo, že bychom mohi nějaký bodík urvat i proti Áčku. Pokud porovnáme naši hru z prvního zápasu, tak kluci jak kdyby se mezi zápasy vyměnily a my tam měli úplně jiné družstvo. Bohužel jak se náš soupeř dostal do herního tempa, ukázal nám, že je jednoznačně v lepší formě a do konce poločasu si dokzázal v posledních pěti minutách vytvořit tříbrankový náskok. V druhé půli nás již téměř k ničemu nepustily a ikdyž Jirka v bráně předvávěl neuvěřitelné zákroky, kdy v jednom útoku zlikvidoval od všech třech útočníků soupeře všechny tři střely téměř z volných pozic, v obraně se snažil na bekovi čarovat ne špatně hrající Petr, ale chyběli mu tam další obránci. Jirku hrajícího na krajním halvovi nahradil ze starších žáků Vítek a ikdyž nehrál špatně a zaslouží si také pochvalu, tak mu proti starším a vyspělějším klukům chyběli kila a zkušenosti a také nehrál na svém postu. V útoku se střelecky aspoň jednou prosadily všichni tři chlapci, ale většinu úspěšných střel měl opět na svém kontě připsaný Vojta (9). Je škoda, že nás v tomto zápase provázelo mnoho technických chyb od všech hráčů z naší útočné trojice a nepodařených střel, někdy spíše zahozených z nesmyslných postů. Nebýt tohoto mohli jsme více potrápit našeho soupeře.

1.NH BRNO - SK Autonot Jihlava 8 : 20 ( 4 : 8 )

Poslední zápas na turnaji nás čekala domácí Jihlava. Zápas jsme zahájily skvěle, hlavně v zadních řadách a ve 14. minutě jsme vedli 4:2, zbytek prvního poločasu jsme už ale nebyli schopni zakončit střelbu úspěšně a v zadních řadách jsme naopak už nedokázali ničemu zabránit, ale i tak nevypadal poločasový výsledek úplně ztraceně. V druhé půli ale už naši ani ve předu ani v zadu nic nepředvedli a přibližně v 3. minutě druhé půlky se zranil Vojta, kdy, při střelbě s pádem dopadl na soupeřovo koleno a musel zbytek druhého poločasu zůstat na střídačce. Hochům nezbylo nic jiného, než zůstat v útoku ve dvou. Po necelých pěti minutách to již trenér Méďa nevydržel a vznesl kritiku k jihlavskému trenérovi, jestli za stavu téměř o deset branek je nutné pokračovat v jejich agresivní hře a musíme Jihlavě poděkovat, že stáhla jednoho svého obránce. To již ale na výsledku nic nezměnilo, protože již celou druhou půli naše obranná formace nedokázala soupeři téměř v ničem zabránit a tak skončil pro naše kluky zápas nepříliš lichotivým výsledkem.

Sestava: Jiří Kuchovský - Petr Císař, Daniel Hanuška a starší žák Vít Obdržálek - Vojtěch Musil (22), Dominik Pernica (7), Lukáš Brach (2) / trenér M.n.h. Jan Musil s asistentem Radimem Rozlílkem

Turnaj na NHčku
28.9.2021, Radim  

1. volžený turnaj starších žáků na hřišti 1.NH BRNO

V sobotu 25.9 se u nás na hřišti 1.NH BRNO odehrál turnaj starších žáků. Naše družstvo starších žáků odehrálo 4 zápasy, přičemž získalo krásných 7 bodů. První a druhý zápas suverénně porazili soupeře o několik branek a nebyla žádná nouze o možné ztrátě bodů. Třetí zápas byl od první minuty vyrovnaný a naneštěstí náš útok v druhém poločase měl výpadek, který zapříčinil, že zápas skončil pouze těžce vybojovanou remízou. Poslední zápas byl v prvním poločase opět vyrovnaný, ale chlapci se poučili z předchozího zapasu a v druhém poločase dokázali vytvořit náskok a udržet jej až dokonce zápasu a bezpečně zvítězit. Celý tým převedl skvělý výkon a bojovný výkon, i přes to bych rád vyzdvihl perfektní výkon naše brankáře Mirka, který téměř celý turnaj odehrál se zlomenými prsty. Přejeme mu brzké uzdravení!

Výsledky turnaje:

628M     1. NH BRNO - Draken Brno "B" 10 : 4  ( 5 : 2 )
603     Sokol Ostopovice Draken Brno "A" 8 : 14   ( 3 : 5 )
604     SK Autonot Jihlava - 1. NH BRNO 5 : 20  ( 3 : 10 )
628M     Draken Brno "B" - Sokol Ostopovice 12 : 18  ( 7 : 11 )
605     Draken Brno "A" - SK Autonot Jihlava 18 : 10  ( 9 : 6 )
606     Sokol Ostopovice - 1. NH BRNO 10 : 10  ( 4 : 5 )
629M     Draken Brno "B" - SK Autonot Jihlava 10 : 14  ( 4 : 7 )
607     1. NH BRNO - Draken Brno "A" 11 : 8  ( 5 : 4 )
608     SK Autonot Jihlava - Sokol Ostopovice 12 : 19  ( 6 : 7 )
630M     Draken Brno "A" - Draken Brno "B" 15 : 13  ( 9 : 5 )

Sestava: Miroslav Hájek – Vít Obdržálek, mladší žáci David Gazda a Rostislav Novotný – Daniel Doležal (20), Gabriel Belza (29) a náš nejmladší hráč Dalibor Doležal (3) / trenérská dvojice Radim Rozlílek a Martin Pavlok

Premiéra mladších žáků
28.9.2021, Radim  

Draken Brno - 1.NH BRNO 13 : 6 ( 8 : 3 )

Ve čtvrtek 23. 9. mělo družstvo mladších žáků po třech letech svou premiéru. Soupisku tvořilo sedm statečných, přičemž se skládala ze zkušenějších kluků a zároveň i z kluků, kteří odehráli své první utkání v národní házené. Kapitánem družstva byl David Gazda, který byl zvolen svými spoluhráči a dokázal vést své mužstvo po celý zápas bravurně. Prioritou utkání nebylo protentokrát zvítězit, ale užít si jej a výhra byla v tomto případě až druhořadý cíl. Už od první minuty naši kluci bojovali o každý míč a sázeli střelu za střelou. Na konci utkaní jsme díky této taktice nastříleli krásných 6 branek na kterých se účastnili všichni naši útočnici.

Sestava: Štěpán Konečný - David Gazda (K), Rostislav Novotný, Radim Dokoupil - Dalibor Doležal (4), Antonín Horák (1), Matyáš Kandus (1) / trenérské duo Radim Rozlílek a Martin Pavlok

NHčko vs. Vítkovice
27.9.2021, Méďa  

1.NH BRNO - SSK Vítkovice   12 : 15 ( 6 : 7 )

V neděli muži přivítali v našem areálu dalšího druholigového soupeře, tentokrát ostravské SSK Vítkovice. To, že to nebude lehký soupeř jsme věděli, ale cíl byl jasný, neztratit doma body. To se bohužel nepodařilo a z tohoto utkání jsme odešli bez bodového zisku.

Nejprve k obranné hře. Přes trošku nervóznější začátek obranného tria Kuba, David a Lukáš s Danem kryjícím jim záda byl jinak průběh zápasu slušný. I přes chyby a nedůslednost v plnění pokynů trenéra Méďi soupeři naše obrana moc nedovolila a když už něco prošlo, tak Dan v bráně zasáhl nějakým pěkným zákrokem a více jak polovinu střel nepustil za svá záda.

Horší to bylo v našich předních řadách. Tam nejen že lehce zaostávala herní část za pokyny trenéra, ale střelba se nikomu ze čtveřice Papi, Radim, Jarek ani Tom nedařila. Největší slabinou byly nepromněněné trestné hody a bohužel v závěru i Jarkem neproměněný pokutový hod.

Musíme uznat, že soupeř přijel lépe připravený na zápas a na hřišti se mu dařilo lépe než našim chlapcům. Jediné co mi vadilo, tak bylo jejich nevhodné chování a zesměšňování herního výkonu soupeře, za což od pana rozhodčího Šimánka obdrželi i dvě žluté karty za nesportovní chování.

Snad se ze zápasu poučíme do budoucna a příští zápas bude pro nás již lepší. Tímto si dovolujeme pozvat všechny fanoušky národní házené opět na naše domácí hřiště, ve stejný čas a to v neděli 3. října od 14 hodin, kdy přivítáme dalšího brněnského rivala Moravskou Slávii.

Sestava: Daniel Winkler, Jiří Matějka - Jakub Kratochvíl, David Bárek, Lukáš Zavřel / na sřídačce připravení Jonáš Míček a dorostenec Jiří Kuchovský - Tomáš Bárek (?), Jaroslav Kilián (?), Martin Pavlok (?), Radim Rozlílek (?) / na střídačce připravení Matěj Písařík (0) a dorostenec Vojtěch Musil (0) / trenér M.n.h. Jan Musil s asistentem M.n.h. Zdeňkem Filípkem

Drakenský soupeř
16.9.2021, Méďa  

Víkend na Kraví hoře

V neděli 12. září jsme pokračovali v druholigovém zápolení této sezóny, tentokrát u našeho brněnského rivala Drakenu Brno a také jsme zahájily mládežnickou soutěž proti stejnému soupeři, to vše na jeho domácí půdě v krásném areálu Kraví hory. A teď popořadě ...

Starší žáci: Draken Brno „A“ – 1.NH BRNO   11 : 12 ( 3 : 8 )

První nastoupili ke svému letošnímu zápasu starší žáci proti Drakenu „A“. Všechny nás překvapil první poločas a zdálo se po odehraném prvním poločase, dle výsledku 3:8 pro naše kluky, že bodový zisk nebude až takový problém. Mirek v bráně předváděl neuvěřitelné zákroky. Obrana se dvěma mladšími žáky na zálohách a Matějem na bekovi, který normálně hrává záložníka, také nehrála úplně nejhůř. O poločase jsme upozornily kluky, že druhá půle rovná se nový začátek a ať nic nepodcení. Možná tato informace způsobila úplný výpadek našeho útoku, který hrál ve dvou, doplněný „přípravkovým“ třetím Dalíkem. Střelba se jim přestala dařit a drakenskému útoku se postupně dařilo snižovat náš náskok z první půle. Nepomohl ani oddechový čas našich trenérů a snaha kluky uklidnit a přivézt je ke hře z první půle. Obrana sice i v druhém poločase úspěšně odevzdávala balóny našemu útoku, kdy opět kraloval Mirek v naší bráně, ale na soupeře to nestačilo a necelé 4 minuty před koncem zápasu se Draken dostal do jednobrankového vedení. Poslední minuty zápasu probíhali v doprovodu spousty ztracených balónů ať už nepovedenou střelbou či technickými chybami na obou stranách. Jenže naši kluci to nevzdávali, i když občas to tak vypadalo, nejvíce asi i Gábiho, který se po každé chybě chytal za hlavu. V posledních třech našich útokách ale nastal neuvěřitelný zvrat. Nejprve ze hry srovnal Dan. Poté soupeř ztratil balón zbrklou střelbou, což jsme mu sportovně vrátily. Zbývalo dvacet sekund do konce, soupeř ztratil balón špatným výhozem brankáře a my jsme si vybojovali asi metr od brankoviště trestný hod. Pan rozhodčí ukončil utkání a střelby trestného hodu se i přes úplně jiné instrukce náhradního trenéra „Médi“ (zaskočil posledních deset minut, aby se kluci mohli připravit na ligové utkání) ujal Gábin. Je skvělé, že se nemýlil a úspěšně trestný hod proměnil v jednobrankové vítězství našich žáků 11:12. Kluci měli velikou radost a my jsme zahájily nedělní klání prvními dvěma body a starší žáci tím pádem prvními dvěma body v této sezóně. GRATULUJEME

Sestava: Miroslav Hájek – Matěj Kolísek, mladší žáci David Gazda, Štěpán Konečný a Rostislav Novotný – Daniel Doležal (3), Gabriel Belza (7), Antonín Horák (0) a náš nejmladší hráč Dalibor Doležal (2) / trenérská dvojice Radim Rozlílek a Martin Pavlok

2. liga muži B: Draken Brno – 1.NH BRNO   14 : 14 ( 10 : 7 )

 Do svého letošního druhého utkání nastoupili muži posílení o 4 v minulém kole nehrající hráče a trenér Méďa musel vybírat, kdo bude do zápasu puštěn a kdo ne. Dorostenci se sami dohodli a z pěti přítomných, ale pouze čtyřech majících možnost usednout na ligovou střídačku si sami vybrali, který tu čest mít nebude, a tak mimo hru zůstal Jirka Kuchovský. Cíl byl jasný, dojít si pro další dva body. Hned úvod utkání nás všechny zaskočil. Danovi se nedařilo si v bráně šáhnout na balón a z prvních 8 útoků proti nám se domácím sedmkrát podařilo střelecky prosadit. Pak se naší obraně podařilo tuto tragickou bilanci zastavit a dlouhých 15 minut nedovolila obrana s brankářem soupeři jediné úspěšné zakončení střelby. V posledních 6 minutách jsme obdrželi další tři branky a v poločase tak na ceduli svítil údaj 10:7 pro domácí Draken. Jak napovídá skóre, bohužel celé utkání se náš útok trápil, nedařilo se mu prosadit, herně a když už herně, tak se nedařilo zakončit úspěšnou střelbou. Jak jsem již napověděl, tak ani druhý poločas se útoku nedařilo, byť za sebou měli v druhé půli úplně jinou obranu. Sice v útoku trávily více čaasu než v první půli, ale to spíše proto, že si nedokázali poradit se soupeřovou obranou. Nutné je ale pochválit je, že zbrkle nevraceli neúspěšnou hrou mnoho míčů a tak se v druhém poločase celá hra, včetně té soupeřové, zpomalila. Možná i proto, že naše obrana drakenský útok k moc úspěšným zakončením nepustila a tak se i soupeř snažil šetřit minutky svého vedení. Zhruba v polovině druhého poločasu jsme se dotáhli na jednobrankové manko, o které nás ale soupeř za zhruba 5 minut opět připravil. To však bylo poslední úspěšné drakenské zakončení a necelých posledních deset minut zápasu již patřil plně naší obraně a útoku se podařilo dvoubrankové manko dotáhnout k pro nás po asi třech letech bodovému zisku z drakenského hřiště za vydřenou remízu 14:14. vzhledem k vývoji zápasu se tentokrát nedostali na hřiště žádní dorostenci a ani náš prvním rokem hrající za muže druhý brankář Jirka.

Sestava: Daniel Winkler, Jiří Matějka – Jakub Kratochvíl, David Bárek, Lukáš Zavřel, Jonáš Míček, dorostenci Petr Císař a Daniel Hanuška – Radim Rozlílek (2), Jaroslav Kilián (7), Martin Pavlok (2), Tomáš Bárek (3), Matěj Písařík (0), dorostenci Vojtěch Musil (0) a Dominik Pernica (0) / trenér M.n.h. Jan Musil

Dorostenci: Draken Brno „A“ – 1.NH BRNO   22 : 13 ( 11 : 5 )

Poté přišla pauza pro našed družstva, protože na Kraví hoře nastoupily ke svému utkání drakenské ligové ženy. A přišla chvíle a premiéra i pro naše dorostenecké družstvo. Pod vedením trenéra Médi a za asistence Papiho a Radima. No tady asi musí přijít malinká oprava, protože jak napovídá výsledek, tak dorostenci se rozhodli pojmout utkání po svém, nedbali vůbec žádné pokyny trenérů. Když už náhodou a nutno bohužel podotknout opravdu zcela výjimečně poslechli rady trenérů, tak se jim zase nedařila střelba v útoku, s naší obranou si soupeř dělal absolutně, co chtěl. Jediné malé vyzdvihnutí z obraných řad patří brankáři Mirkovi, který dokázal vytáhnout několik nádherných brankářských zákroků.

Smůla ještě byla, že Dominik si začátkem druhého poločasu vyvrknul kontník a tím pro něho tento den skončil, museli jsme ho předat rodičům, kteří s ním odjeli do nemocnice. Vojta sice vstřelil 12 branek, ale když se podívám na trenérskou statistiku, tak jeho úspěšnost střelby nedosáhla ani 25%, což je pro družstvo veliké oslabení.

Dorostenci bohužel zahájily sezónu vysokou prohrou.

Sestava: Miroslav Hájek – Petr Císař, Daniel Hanuška, Jiří Kuchovský a starší žák Matěj Kolísek – Vojtěch Musil (12), Dominik Pernica (0), Lukáš Brach (0), starší žáci Daniel Doležal (1) a Gabriel Belza (0) / trenér M.n.h. Jan Musil s dvěma asistenty Radimem Rozlílkem a Martinem Pavlokem

Starší žáci: Draken Brno „B“ – 1.NH BRNO   9 : 14 ( 4 : 8 ) {MIMO SOUTĚŽ}

Ke svému druhému nedělnímu utkání nastoupili starší žáci proti drakenskému „Béčku“, které pro tuto sezónu hrají mimo soutěž s nějakým tím hráčem hrajícím prvním rokem za dorost, což naše oblastní pravidla umožňují, jen toto družstvo není počítáno do oficiální tabulky soutěže JMO.

Začátek probíhal podobně jako první utkání, ne tak jednoznačně, ale od začátku jsme se ujali vedení a od druhé poloviny prvního poločasu, hlavně zásluhou výborně chytajícího Mirka se zastavilo soupeřovo skóre na 4 brankách. Útoku se také nedařilo úplně špatně, byť měli kluci proti sobě větší obranu, než v prvním zápase. V jednadvacáté minutě prvního poločasu svítilo na světelné tabuli 4:8 pro naše mladé kluky a to se již do konce poločasu nezměnilo. Nutno také podotknout, že Dan s Gábinem hráli již třetí zápas, z toho tento hned po tom dorosteneckém a tak se již trochu projevila únava. O poločase jsme opět poučily chlapce, že zápas poločasem nekončí a i oni, poučeni z toho prvního zápasu dokázali i v druhém poločase udržet tempo z první půlky a zápas jsme dotáhli do vítězného konce 9:14. V obraně je nutné pochválit naše nejmladší hráče, Davida na jedné záloze a pravidelně se střídajícího Rosťu se Štěpánem, na kterých je vidět pomalé zlepšování. No a nesmíme zapomenout na Mirka v bráně, ten totiž v tomto zápase vytáhnul neuvěřitelných 23 zákroků, kterými hodně znepříjemnil domácím střelbu, kolikrát i z jistých postů. Svou zápasovou premiéru si odbyl i Tonda, který doplnil v útoku Dana s Gábinem a ke konci zápasu trenérská dvojice Papi a Radim dokonce mohli nechat zahrát společně Tondu s Dalíkem, doplněné vždy Danem nebo Gábinem. Tonda si svou premiéru odbyl se ctí, přišla i nějaká střela na bránu, sice ne úspěšná, ale ne úplně špatná.

Můžeme tedy pogratulovat našim starším žákům k plnému bodovému zisku a držíme jim palce v dalších zápasech.

Sestava: Miroslav Hájek – Matěj Kolísek, mladší žáci David Gazda, Štěpán Konečný a Rostislav Novotný – Daniel Doležal (6), Gabriel Belza (7), Antonín Horák (0) a náš nejmladší hráč Dalibor Doležal (1) / trenérská dvojice Radim Rozlílek a Martin Pavlok

 Dorostenci: Draken Brno „B“ – 1.NH BRNO   5 : 16 ( 2 : 10 )

Závěr neděle patřil dorostencům. Všichni byly rádi, že drakenské Béčko jsou v převážně starší žáci a naši dorostenci soupeři v podstatě nedali šanci, čemuž i napovídá výsledek. Do zápasu nastoupily již bez Dominika. Pro starší žáky Mirka, Dana, Gábiho a Matěje to byl tento den již čtvrtý zápas a bylo vidět, že jim schází dostatečný fyzický fond. Ale i přes to, že únava z nich jen srčela, postavili se k zápasu zodpovědně a s maximální snahou (aspoň část zápasu). Dorostenci se nenehcali zahanbit druhou porážkou a zápas vcelku bez větších problémů zakončili „povinným“ vítězstvím 5:16. Z Kraví hory si tak dorostenci odvezli aspoň dva body do dlouhodobé tabulky letošního ročníku JMO.

Sestava: Miroslav Hájek – Petr Císař, Daniel Hanuška, Jiří Kuchovský a starší žák Matěj Kolísek – Vojtěch Musil (9), Lukáš Brach (3), starší žáci Daniel Doležal (3) a Gabriel Belza (1) / trenér M.n.h. Jan Musil s dvěma asistenty Radimem Rozlílkem a Martinem Pavlokem

Moc děkujeme všem divákům, kteří nás přišli do tohoto nádherného areálu podpořit a budeme se těšit na, aspoň doufáme, velkou diváckou podporu opět na domácím hřišti a to v sobotu na turnaji starších žáků, který náš oddíl pořádá v sobotu 25. září od 9 hodin a také na ligovém utkání tentokrát proti ostravským Vítkovicím a to v neděli 26. září od 14 hodin.

1. kolo 2. ligy mužů B
8.9.2021, Méďa  

1.NH BRNO - TJ Chropyně   23 : 12 ( 11 : 8 )

V neděli 5. září zahájily novou sezónu i druhé ligy mužů. Naši muži začínali domácím zápasem pod premiérovým trenérským vedením Médi. Do našeho areálu v brněnských Řečkovicích poprvé jako ligové družstvo zavítala TJ Chropyně. Ikdyž tomu výsledek možná nenapovídá, zápas to nebyl pro naše chlapce úplně jednoduchý. Chropyňské muže jsme si oťukali na turnaji, který pořádali 14. srpna, a který završil naše letní soustředění a kde jsme je vcelku hladce porazily.

První dva útoky na obou stranách znamenaly dvoubrankové vedení soupeře. V 8. minutě se nám poprvé v zápase podařilo dostat do vedení a na ceduli se rozsvítil stav 3:2 pro naše muže. Zbytek poločasu jsme pomalu zvyšovali vedení a někdy od druhé poloviny první půlky si průběžně udržovali 2-3 brankový náskok, který nám vydržel až do konce první půlky.

Prvních 13 minut druhého poločasu přinesl pouze dva vstřelené góly na obu stranách. Našim útočníkům se nedařila střelba, ale naštěstí ani soupeř nebyl o moc úspěšnější. Naše obranná řada, bohužel bez nemocného Kuby i přes mnoho chyb, nejvíce asi Lukáše, kterému post beka nesedl, moc gólů nedostávala, což ale bylo dáno i sbrklostí soupeře, kterému chybělo trenérské vedení a tak i přes naše četné chyby v útoku - v první půlce hodně technických a v druhé půli prozměnu střeleckých se v posledních deseti minutách dostali do hry i naši 4 dorostenci a krásným výsledkem 9-ti brankového rozdílu pro nás první zápas této sezóny skončil vítězně. Pozitivní také je, že každý útočník se dokázal prosadit střelecky, nejlépe zápas vyšel Jarkovi s 12 úspěšnými střelamia svou první ligovou branku vstřelil i dorostenecký Dominik. Naopak negativně bych zhodnotil slabší poslušnost trenérských pokynů celého družstva a slabou úspěšnost střelby všech útočníků (žádnému se nepodařilo proměnit více jak 50% pokusů).

V nadcházejícím víkendu nás čeká tentokrát mnohem těžší soupeř na Kraví Hoře, a to Draken Brno. Budeme rádi, pokud nám přijdete do tohoto krásného areálu fandit.
Na domácím hřišti přivítáme dalšího soupeře, tentokrát z Ostravy a to SSK Vítkovice, až v neděli 26. září ve 14 hodin. Víkend 18. - 19. září totiž patří dohrávce "loňských" mezizemských utkání, které hostí severní Morava, konkrétně v sobotu Nelešovice přivítají utkání Legend, Rokytnice pak v neděli utkání juniorských a dospělých kategorií (podrobnosti naleznete zde).

Děkujeme všem divákům, kteří nás přišli podpořit a těšíme se, že se s vámi budeme potkávat i nadále a ve větším počtu.

Sestava: Daniel Winkler - Lukáš Zavřel, David Bárek, Jonáš Míček, dorostenci Daniel Hanuška a Jiří Kuchovský - Radim Rozlílek (1), Jaroslav Kilián (12), Martin Pavlok (7), dorostenci Vojtěch Musil (2) a Dominik Pernica (1) / trenér: M.n.h. Jan Musil

Sponzoři

sponzor sponzor sponzor sponzor sponzor sponzor sponzor sponzor sponzor sponzor sponzor sponzor

2. liga muži B

1. SSK Vítkovice 14
2. Sokol Dobruška 14
3. KNH Moravská Slávia Brno 12
4. 1.NH BRNO 9
5. Draken Brno 8
6. TJ Sokol Ostopovice 7
7. TJ Pustějov 4
8. TJ Jiskra Humpolec 4
9. TJ Chropyně 0
© 2003 - 2021 1. NH BRNO, o.s. | Prohlášení o přístupnosti raw